Територіальні органи ДФС
у Луганській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Критика прокуратури міста Луганська щодо перевищення службових повноважень фахівцями Ленінської МДПІ у м.Луганську

26.07.2013

Джерело: сайт прокуратури Луганської області, 11.06.2013

За перевищення службових повноважень податківці можуть поплатитись свободою

Прокуратурою Ленінського району міста Луганська проведено перевірку своєчасності та повноти вжиття повноважень податковими органами

Обставини справи:

Встановлено, що у 2012 році Ленінською МДПІ у місті Луганську проведено перевірку приватного підприємства по взаємовідносинам з його контрагентом у частині правомірності нарахування податку на додану вартість.

Підприємству внесено податкове повідомлення-рішення, яким визначено суму грошового зобов'язання до сплати ПДВ понад 500 тис.грн.

Вказані грошові кошти списано посадовцями Ленінської МДПІ з особового рахунку підприємства за рахунок переплати, яка утворилась у той час, коли підприємство було платником ПДВ.

Позапланову невиїзну документальну перевірку, у порушення вимог Податкового кодексу України, проведено лише на підставі інформації, отриманої від відділу податкової міліції Ленінської МДПІ у місті Луганську.

Під час проведеної прокуратурою перевірки встановлено, що вказане підприємство жодних договорів з цим контрагентом не укладало. Про проведення Ленінською МДПІ перевірки податкового законодавства керівництву приватного підприємства нічого відомо не було.

Аналогічні порушення виявлено під час проведення перевірки щодо правомірності проведення Ленінською МДПІ перевірки і стосовно контрагента.

Прокуратурою Ленінського району міста Луганська зазначені факти внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

На цей час проводяться необхідні слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин правопорушень.


Інформація Головного управління Міндоходів у Луганській області

За результатами перевірки фактів, викладених в інформації прокуратури Луганської області, вказані підприємства віднесені до групи «ризику» (відсутність чисельності на підприємствах, основних засобів та умов здійснення господарських операцій).

У ході перевірки цих підприємств їм видано повідомлення-рішення щодо застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства.

Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні об’єктивних даних про наявність в діях посадових осіб співробітників Ленінської МДПІ у м. Луганську складу кримінального правопорушення не встановлено. Фахівці Ленінської МДПІ діяли в межах діючого законодавства.