Територіальні органи ДФС
у Луганській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Семінар – джерело визначення проблемних питань, які бізнес не може вирішити самотужки.

05.02.2013

«Ми не тільки проводимо навчання, але й обмінюємося досвідом та вирішуємо важливі для платників податків питання», – про це заявив заступник начальника Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції м. Луганська Антон Чиж, відкриваючи кущовий семінар для платників Луганська, Лутугинського, Слов’яносербського та Станично-Луганського районів.

Цього разу податківці запропонували платникам розглянути головні законодавчі новини в оподаткуванні, питання практичного застосування Податкового кодексу України.

Серед важливих тем спільного обговорення на семінарі – податок на прибуток, особливості нарахування та сплати авансових внесків, зміни в податкових деклараціях.

Спілкуючись з платниками, головний державний податковий інспектор управління взаємодії зі ЗМІ та громадськістю ДПС у Луганській області Ганна Акулова закцентувала увагу учасників семінару на законодавчих ініціативах для платників податку на прибуток. Власне, починаючи з 2013 року, вступає в силу значна кількість нововведень стосовно цього податку.

За словами податківця, це, в першу чергу, зниження ставки податку на прибуток до 19 відсотків.

Крім того, для суб’єктів, які розробляють IT-технології, законодавець передбачив пільгову 5-відсоткову ставку податку на 10 років, а для тих, хто реалізує проекти в пріоритетних галузях економіки, отриманий прибуток до 2017 року включно буде оподатковуватися за нульовою ставкою.

«З цього року, – зазначила Ганна Акулова, – декларація з податку на прибуток надаватиметься лише один раз на рік. Це, безумовно, сприятиме спрощенню документообігу у платників. В той же час запроваджуються щомісячні авансові платежі, але тільки для тих підприємств, які отримали дохід за попередній звітний рік понад 10 млн. грн. Від щомісячної сплати авансового внеску звільнені новостворені підприємства; виробники сільськогосподарської продукції з доходом від продажу сільськогосподарської продукції, виробленої на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах за попередній звітний рік, який перевищує 50 відсотків загальної суми доходу; неприбуткові установи та організації; платники, в яких дохід за останній річний звітний період не перевищує 10 млн. грн. Ці платники сплачують податок на прибуток один раз на рік на підставі річної податкової декларації».

Головний державний податковий інспектор управління оподаткування юридичних осіб ДПС у Луганській області Олена Захарова та головний державний податковий інспектор управління взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Надія Лелюх свої виступи присвятили податку на нерухоме майно.

Надія Лелюх нагадала, що податком на нерухомість оподатковується житлова площа будинків, квартир, котеджів, кімнат у багатосімейках.

«При цьому слід відзначити, –
зауважила податківець, – що закон надав значні пільги щодо його сплати. Тому переважної більшості громадян новий податок не торкнеться. Квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120-ти квадратних метрів и 250-ти відповідно, не оподатковуються. Податок необхідно буде сплатити тільки за ті метри, які перевищують вказані розміри».

За законом, зазначила Надія Лелюх, за кожний квадратний метр понад пільгову площу для квартир житловою площею від 120 до 240 квадратних метрів і будинків – від 250 до 500 квадратних метрів сплачуватиметься 1 відсоток мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня поточного року. Для квартир житловою площею понад 240 квадратних метрів і будинків понад 500 квадратних метрів визначена ставка в розмірі 2,7 відсотків мінімальної зарплати.

Надія Лелюх повідомила про те, що в ДПС у Луганській області працює телефонна консультаційна лінія 50-76-13,
зателефонувавши на яку, можна уточнити всі нюанси сплати податків. Також можна звернутися до центрів обслуговування платників податків при податкових інспекціях за місцем проживання.

Кінцівка семінару поступово перейшла в практичну площину, коли платники задавали конкретні запитання, а провідні фахівці ДПС у Луганській області надавали конкретні роз’яснення щодо застосування податкового законодавства.