Територіальні органи ДФС
у Луганській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Митники Луганщини поповнили фонди Лисичанського міського краєзнавчого музею раритетом

22.06.2018 -

Днями фахівці Луганської митниці ДФС передали для постійного зберігання в державну частину музейного фонду, а саме до комунального закладу «Лисичанський міський краєзнавчий музей», самовар «Товарищества паровой самоварной фабрики наследников Василия Степановича Баташева» 1899 року виготовлення.

Його митники виявили на митному пості «Танюшівка», куди по «зеленому коридору» заїхав автомобіль під керуванням громадянина України.

Під час проведення митного контролю він заявив, що не перевозить речі, які підлягають обов`язковому декларуванню, та не має при собі заборонених або обмежених до переміщення через митний кордон України предметів. Але під час проведення огляду у багажнику його автівки серед особистих речей було виявлено картонну коробку, в якій знаходився самовар 1899 року виготовлення.

Відповідно до наказу Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002 № 258 для вивезення предметів побуту масового та серійного виробництва, створених до 1950 року, необхідно отримати дозвіл Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України. Вказаний дозвіл громадянин під час виїзду з України співробітникам митниці не надав, чим порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю. Оскільки зазначені дії мали ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України, за даним фактом було складено протокол. Самовар вилучено до прийняття рішення судом.

За результатами проведеної експертизи з’ясувалося, що самовар має історико-культурне та музейне значення як типовий зразок предметів побуту широкого використання та зразок продукції відомої самоварної фабрики Баташевих. Вона була заснована у 1840 році Василем Баташевим та далі існувала під назвою «Товарищества паровой самоварной фабрики наследников В.С. Баташева».

За рішенням Старобільського районного суду Луганської області у відношенні громадянина було винесено рішення про конфіскацію на користь держави товару, що став предметом порушення митних правил.