Територіальні органи ДФС
у Луганській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про стан виконання комунальними підприємствами області грошових зобов’язань зі сплати податків, у тому числі до місцевих бюджетів

27.09.2018 -

Про це під час засідання колегії Луганської обласної державної адміністрації доповідала в.о. начальника Головного управління ДФС у Луганській області Ольга Височина.

Вона розповіла, що на обліку в податкових органах Луганської області знаходиться 2264 підприємства комунальної форми власності. До зведеного бюджету ними сплачено 196,1 млн грн.

До Державного бюджету в поточному році від комунальних підприємств надійшло 81,2 млн грн, що на 28,3 відс. або на 17,9 млн грн більше надходжень минулого року.

До місцевого бюджету забезпечено збір у сумі 114,9 млн грн та досягнуто його збільшення в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 23,6 відс.

Найбільша частка у надходженнях податків – 92,4 відс. - це податок на доходи фізичних осіб – 106,2 млн грн, що перевищує збір минулого року на 19,6 відс. або на 17,4 млн грн.

Ольга Височина наголосила: «Ситуація з наповненням місцевих бюджетів знаходиться на постійному контролі, оскільки від цього багато в чому залежить стабільність і стійкість всієї фінансової системи області».

За її словами, додатковим резервом надходження податку на доходи фізичних осіб, зокрема до місцевого бюджету, є: по-перше, недопущення виплати заробітної плати нижче законодавчо встановленого мінімуму або без її диференціації. По-друге, погашення боргів з податку з виплаченої заробітної плати. По-третє, розширення бази оподаткування шляхом руйнування схем виплати заробітної плати у «конвертах», легалізації доходів і зайнятості населення.

«Залучення додаткових джерел доходів місцевого бюджету дозволить направляти кошти на заходи, які не були забезпечені фінансовими ресурсами при затверджені місцевих бюджетів та підвищити соціальний та матеріальний рівень регіону», - підкреслила Ольга Височина.

Також вона розповіла про одне із головних проблемних питань в роботі комунальних підприємств - наявність податкової заборгованості перед бюджетами усіх рівнів. Станом на 01.06.2018 року сума податкового боргу підприємств комунальної форми власності по Луганській області склала 122,7 млн грн і збільшилася з початку року на 16,9 млн грн, або на 16 відс.

Крім того, комунальні підприємства області є ще й боржниками з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Заборгованість становить 40,4 млн грн, з початку року приріст склав 1,4 млн грн або 4 відс.

Однією з причин виникнення заборгованості комунальних підприємств перед бюджетами є заборгованість населення за комунальні послуги. Ольга Височина звернулася до керівників комунальних підприємств та органів місцевого самоврядування з пропозицією посилити роботу щодо покращення стану розрахунково-платіжної дисципліни та вжиття дієвих заходів до боржників, які допустили заборгованість за надані комунальні послуги (борг населення за попередні роки становить 320,5 млн грн). А також зменшення втрат, що впливають на собівартість комунальних послуг, збільшення надходжень коштів за рахунок обліку усіх споживачів цих послуг.

«Комунальне підприємство – це не лише спільна власність територіальних громад, перед якими відповідальна влада, але й, при правильному керівництві, додаткове джерело наповнення бюджету»,- наголосила Ольга Височина.