Територіальні органи ДФС
у Луганській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Нерухомість у власності неповнолітньої особи - хто сплатить податок?

01.07.2019 -

Головне управління ДФС у Луганській області нагадує, що 1 липня спливає строк надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у власності неповнолітньої особи, то сплата податку на нерухоме майно здійснюється її батьками (усиновителями), опікунами до набуття неповнолітньою особою цивільної дієздатності в повному обсязі (п. 99.2 cт. 99 ПКУ).

Нагадаємо: відповідно до статті 6 Сімейного кодексу України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Звертаємо увагу, що батьки (усиновителі) малолітніх/неповнолітніх і малолітні/неповнолітні діти у разі невиконання грошових зобов’язань за малолітніх/неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань.