Територіальні органи ДФС
у Луганській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Заробив за кордоном іноземний дохід? Не забувай про добробут рідної держави!

22.04.2019 -

Наразі все більше громадян України, використовуючи надані "безвізом" можливості, виїжджають на роботу за кордон на заробітки з метою підвищення свого добробуту.

При цьому дуже важливо не забувати й про інтереси держави, перед якою всі громадяни України мають визначені статтею 67 Конституції відповідні податкові зобов'язання.

Це актуально на сьогодні, адже в Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році.

Як поінформували в Головному управлінні ДФС у Луганській області, платник податку, який отримував іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року.

Іноземні доходи є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

У відомості звернули увагу, якщо між Україною та країною, в якій знаходилось джерело виплати, існує міжнародний договір, згода на обов’язковість дотримання якого надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном.

Для цього платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, підтверджуючі документи (довідку) про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Вимоги щодо оформлення такого документу визначено статтею 13 Податкового кодексу України.

У випадку відсутності у платника податку підтверджуючих документів, сума податку обраховується із загальної суми отриманих доходів.