Територіальні органи ДФС
у Луганській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Підвищено граничний розмір обсягу розрахункових операцій для застосування РРО

12.02.2018 -

Головне управління ДФС у Луганській області повідомляє. Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 984 (далі – Постанова № 984) внесено зміни до постанови КМУ від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Постановою № 984, зокрема, підвищено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим, для окремих форм та умов проведення діяльності, з 200 тисяч гривень на одного суб’єкта господарської діяльності до 500 тис. гривень , та з 75 тис. гривень на один структурний ( відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг) до 250 тис. гривень.

Також у Постанові № 984 зазначено, що для форм і умов проведення діяльності, визначених у переліку, платники єдиного податку другої та третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив один млн. гривень, обов’язково застосовують РРО відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.

Окрім того, пункт 2 Постанови доповнено пунктом 21 такого змісту:

«Дія цієї постанови не поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами».

Також Постановою № 984 внесено зміни до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Також звертаємо увагу, що постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі – Постанова № 148 та Положення № 148), яке офіційно опубліковано 04.01.2018 та розміщено на веб – сайті Національного банку України.

Згідно з пунктом 5 Постанови № 148, вона набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, тобто з 5 січня 2018 року.

Визнано такими, що втратили чинність, зокрема, постанову Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», зареєстровану у Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за № 40/10320 та постанову Правління Національного банку України від 06.06.2013 № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою», зареєстровану у Міністерстві юстиції України 02.07.2013 за № 1109/23641.

Звертаємо увагу, що у пункті 11 Положення № 148 дано оновлене визначення оприбуткуванню готівки. Відтепер оприбуткування готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), - це здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій)».

Також пунктом 12 Положення № 148 передбачено, що підприємство/установа на підставі цього положення зобов’язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі підприємства/установи, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів (внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки до банку).