Територіальні органи ДФС
у Луганській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Легалізація заробітної плати – це соціальні гарантії

01.11.2018 -

Боротьба з виплатою заробітної плати в «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів щодо недопущення виникнення заборгованості із виплати заробітної плати залишається однією з важливих та актуальних тем сьогодення. Адже відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Ситуація, коли на папері зарплатня виплачується на рівні мінімальної, а решту отримують у «конверті», – розповсюджена. Також не поодинокими є випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені.

З метою подолання цих негативних явищ фахівці Рубіжанського управління ГУ ДФС у Луганській області провели 46 заходів, спрямованих на детінізацію трудових відносин. Йдеться про засідання «круглих столів», зустрічі з трудовими колективами та громадськими організаціями, громадські слухання, семінари, «гарячі лінії» тощо. Під час їх проведення серед платників податків розповсюджувалася власна друкована продукція з питань недопущення виплати заробітної плати в «конвертах».

З метою ефективного забезпечення суб’єктів підприємницької діяльності інформаційною допомогою з питань застосування норм податкового законодавства податківці проводять спільні заходи з Рубіжанським Центром занятості.

На постійній основі проводиться індивідуальна робота з працедавцями фізичними особами-підприємцями, які працюють в сфері роздрібної та оптової торгівлі, громадського харчування, пасажирських та вантажних перевезень, надають медичні та стоматологічні послуги, комп’ютерні та інші послуги. Це і співбесіди, і заслуховування робочими групами, і участь у спільних з органами виконавчої влади комісіях.

Рубіжанське управління звертає увагу: стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати не нижче від визначеної законом. При оформленні на роботу, працівникам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах», – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Ухилення працедавців від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність. При цьому нелегальні працівники теж програють – неофіційне працевлаштування означає обмежені права на пенсію, позбавлення соціальних гарантій та можливості захистити свої трудові права у разі конфлікту з роботодавцем.

Рубіжанське управління