Територіальні органи ДФС
у Луганській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Про переваги подання звітності в електронному вигляді під час «гарячої лінії»

08.08.2018

Днями у Сватівській ОДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія».

На питання громадян щодо переваг подання звітності в електронному вигляді та безкоштовні електронні сервіси ДФС відповідала начальник відділу обслуговування платників ОДПІ Ольга Гарькавенко. Відповіді на запитання, з якими зверталися найчастіше:

Що необхідно платнику для подання податкової звітності в електронному вигляді?

Відповідь: Для подання звітів в електронному вигляді платнику податків необхідно:

- отримати ключ електронно-цифрового підпису в одному з Акредитованих центрів сертифікації ключів;

- зареєструватися користувачем Електронного кабінету, розміщеному на офіційному веб-порталі ДФС, за допомогою отриманого електронного ключа;

- заповнити та надіслати засобами електронного зв’язку Договір про визнання електронного документообігу;

- після отримання підтвердження про приєднання до електронного документообігу - звітувати до контролюючого органу можна в електронному вигляді.

Якими електронними сервісами може скористатися платник податків, який звітує в електронний спосіб?

Відповідь: З метою створення якісних умов обслуговування платників та забезпечення швидкості процесу адміністрування податків ДФС України розроблено та підтримуються в актуальному стані різноманітні сервіси, завдяки яким можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

Електронний кабінет платника податків - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського забезпечення. Засобами Електронного кабінету платник податків може:

проводити звірку розрахунків з бюджетами;

заповнювати, перевіряти та подавати податкову звітність;

отримати інформацію про проведення документальної планової перевірки із зазначенням дати початку проведення такої перевірки, ходу та результатів перевірки;

отримати будь-який документ, що стосується такого платника податків та має бути виданий йому контролюючим органом згідно із законодавством України, тощо.

Повний перелік можливостей, передбачених Електронним кабінетом, наведено в ст. 42-1 Податкового кодексу України .

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Чи є альтарнатива традиційним касовим апаратам?

Відповідь: У рамках експериментального проекту запроваджується новий механізм реєстрації та обліку розрахункових операцій, регламентований Постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 року № 472, який стане альтернативою традиційним касовим апаратам.

Розробка та впровадження інноваційної електронної системи e-Receipt (електронний чек) дозволить створити умови для застосування платниками податків для реєстрації розрахункових операцій пристроїв широкого вжитку (персональних комп’ютерів, планшетів, смартфонів), спростити процедуру реєстрації та скоротити витрати платників податків на придбання та обслуговування пристроїв, що здійснюють реєстрації розрахункових операцій.

Фіскальний чек громадяни можуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету. Це дає змогу покупцю, у разі необхідності захисту його прав як споживача, скористатися електронним чеком та пред’явити його. Також нова система підвищить ефективність контролю за розрахунковими операціями та дозволить оперативно виявляти факти порушень при здійсненні таких операцій, зменшить обсяги тіньового обігу товарів, зокрема, підакцизних.

Взяти участь у пілотному проекті за власним бажанням можуть виробники, постачальники та користувачі новітніх комп'ютерно-касових систем.

Застосування новітніх моделей комплексу стимулюватиме суб'єктів господарювання до застосування РРО як зручного і ефективного засобу контролю за проведеними розрахунковими операціями. Оцінити переваги нової системи бізнес зможе, користуючись її сервісами на практиці.

Сватівська ОДПІ