Територіальні органи ДФС
у Луганській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Головне питання семінару – Декларування доходів громадян

09.02.2018

Нещодавно у Рубіжанській ОДПІ відбувся черговий семінар - практикум за темою: «Декларування доходів громадян. Право на податкову знижку. Електронні сервіси ДФС».

Фахівці ОДПІ ознайомили присутніх з основними змінами у податковому законодавстві як для фізичних осіб – підприємців, так і для суб’єктів господарювання юридичних осіб, поінформували щодо груп та ставок оподаткування.

Одним із ключових питань семінару стало декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. Начальник відділу обслуговування платників Антоніна Куценко повідомила присутнім, що подавати декларацію про майновий стан та доходи потрібно за податковою адресою, тобто місцем, де особу взято на податковий облік. За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою (не пізніше ніж 5 днів до завершення кінцевого терміну подання) або в електронному вигляді через сервіс «Електронний кабінет платника податків» на веб-порталі ДФС.

Також фахівець наголосила, що з 1 січня 2018 року внесено зміни до форми декларації про майновий стан та доходи, які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Увагу на семінарі було приділено й питанню права громадян на податкову знижку. З 1 січня 2018 року для розрахунку податкової знижки за отримання освіти у вітчизняних ВУЗах й профтехнічних закладах скасовано обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання та обмеження стосовно навчального періоду, за який здійснено таку сплату. Відтепер враховуються фактично понесені платником податку витрати.

Зазначена норма, передбачена змінами, внесеними до пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу. Так, платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу (пп. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 Кодексу).

Крім цього, за результатами 2017 року платник податку може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов'язаної з навчанням члена сім'ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату.

Громадяни, які мають право на податкову знижку за минулий рік, можуть подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2018 року (включно).

Керівник відділу також зазначила, що у минулому році правом на податкову знижку скористали 155 громадян м. Рубіжне та Кремінського району, яким повернуто 177,4 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

«З метою зберігання Вашого часу та упередження виникнення черг, запрошуємо, не очікуючи кінцевого терміну для подання декларацій, звертатись до Центрів обслуговування платників Рубіжанської ОДПІ, де ви можете отримати фахові консультації з заповнення декларацій», - зазначила Антоніна Куценко наприкінці зустрічі.

Рубіжанська ОДПІ