Територіальні органи ДФС
у Луганській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Офіційно про законність ввезення автомобілів, зареєстрованих на литовські компанії

24.05.2018 -

В Луганській митниці ДФС поінформували про те, що в Посольстві України в Литовській Республіці проаналізували ситуацію, пов’язану із збільшенням на автошляхах України автомобілів з іноземною реєстрацією на умовах тимчасового ввезення, та повідомили наступне.

Переважна більшість автомобілів, які ввозяться в Україну громадянами України з Литви, реєструється на сумнівні литовські компанії та формально є власністю таких компаній. При цьому громадянам України надається довіреність на право використання транспортного засобу та інші документи, які нібито підтверджують, що відповідна особа працює на литовську компанію.

Литовський ринок вживаних автомобілів приваблює українських громадян простою та відносно дешевою процедурою перереєстрації транспортних засобів. Увесь процес, від купівлі авто до отримання відповідного пакету документів (включаючи реєстрацію на підставну компанію, проходження техогляду, оформлення страховки тощо), можливо пройти протягом одного дня.

Водночас, згідно литовського законодавства, а саме п.5 статті 57 Закону ЛР «Про статус іноземців», іноземні громадяни, які працюють у литовських компаніях, зобов’язані отримати дозвіл на роботу в компетентних органах Литви. Це необхідно робити навіть у тих випадках, коли іноземець працює на литовську компанію дистанційно, тобто не перебуваючи на території Литви.

На практиці, такий дозвіл отримує литовська компанія-роботодавець у Біржі праці Литви. При цьому роботодавець зобов’язаний також укласти з іноземним громадянином трудовий договір, який має бути зареєстрований на Біржі праці Литви протягом 2 місяців з дня отримання дозволу на працевлаштування іноземця.

Таким чином, громадянин України, який офіційно працевлаштований у литовській компанії та використовує автомобіль з литовською реєстрацією, повинен мати:

1) дозвіл на працевлаштування у Литві;

2) зареєстрований трудовий договір з литовською компанією, яка надала довіреність на користування транспортним засобом.

У зв’язку з цим Луганська митниця ДФС звертається до громадян, що мають на меті ввезення транспортних засобів, зареєстрованих у відповідних органах Литовської республіки, та закликають відповідально підійти до дотримання вимог чинного законодавства, з метою уникнення непорозумінь та конфліктних ситуацій під час переміщення через митний кордон України.