Територіальні органи ДФС
у Луганській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ГУ ДФС у Луганській області від 16.03.2016 року №116/10/12-32-15-03-15 "Щодо подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій за результатами 2015 року за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.01.2014 №85 та надання скороченої річної фінансової звітності"

16.03.2016

На Ваш запит від 15.02.2016 р. №6/16 про надання роз’яснення податкового законодавства з питання подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій за результатами 2015 року за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.01.2014 №85 та надання скороченої річної фінансової звітності ГУ ДФС у Луганській області повідомляє наступне.

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)).

Таким чином, для внесення до Реєстру установчі документи повинні містити обмеження щодо розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.

Правову основу і регламентацію діяльності кредитних спілок встановлено Законом України від 20 грудня 2001 року N 2908-III "Про кредитні спілки" (далі - Закон N 2908), відповідно до якого кредитною вважається спілка, зареєстрована згідно із законом та заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Відповідно до п. 21.3 ст. 21 Закону N2908 нерозподілений дохід, що залишається у розпорядженні кредитної спілки за підсумками фінансового року, розподіляється за рішенням загальних зборів, у тому числі між членами кредитної спілки, пропорційно розміру їх пайових внесків у вигляді відсотків (процентів).

Отже кредитні спілки, у яких дохід або їх частина розподіляється серед засновників (учасників), членів такої спілки, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб, не можуть набувати статусу неприбуткової організації.

Відповідно до п. 34 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу до затвердження Кабінетом Міністрів України такого порядку діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 N37, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.02.2013 за N267/22799.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру на день набрання чинності Законом N652, не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 січня 2017 року.

Неприбуткові організації, внесені до Реєстру, що відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Кодексу, включаються контролюючим органом до нового Реєстру. За бажанням неприбуткова організація може подати до контролюючого органу копії установчих документів.

Відповідно до п. 35 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу неприбуткові організації, внесені до Реєстру, що не відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Кодексу, з метою включення до нового Реєстру зобов'язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність до норм Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.

Неприбуткові організації, які не привели установчі документи у відповідність до норм п. 133.4 ст. 133 Кодексу, після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру.

У разі недотримання неприбутковою організацією вимог п. 133.4 ст. 133 Кодексу, така неприбуткова організація зобов'язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток. Податкове зобов'язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів.

Таким чином, кредитні спілки, які не відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Кодексу і внесені до Реєстру, у разі здійснення розподілу доходу серед засновників (учасників), членів такої спілки, працівників, членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб зобов'язані подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток, яке розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така кредитна спілка підлягає виключенню контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Відповідно до п. 46.2 ст.46 Кодексу платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики, у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств. А саме: форма Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій затверджена наказом Міндоходів від 27.01.2014 №85 (далі – наказ №85). До затвердження визначеного п.п.133.4.3 п.133,4 ст.133 Кодексу Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації здійснюється подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом №85.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

В.о. начальника ГУ ДФС
у Луганській області                                                                                          О.А. Височина

 

До списку